Žaluzie Slavík

Veškerá stínící technika

Předokenní roleta

Současným a velmi důležitým hlediskem moderního stavitelství je otázka úspory energie. Předokenní rolety výrazně snižují tepelné ztráty a tedy i náklady na topení. 

Předokenní rolety jsou navíc k dostání v mnoha barevných provedeních s ochranou proti otěru barvy a znečištění. Vyrábějí se také ve dvou provedeních. Jako dodatečná montáž nebo přímo pod omítku.

 

 

 

Dodatečná montáž

b_299_168_16777215_00_images_20150918_142458.jpgPředokenní rolety chrání před hlukem, teplem nebo chladem, rovněž zamezí zvědavým pohledům z okolí. Tyto rolety uspokojí i nejnáročnější požadavky spotřebitele. vlastní roletové pancíře vyrábí renomovaný zahraniční výrobce společnosti ALUKON a jsou vyrobené z hliníkových lamel. Tyto lamely jsou v základním provedení vypěněné polyuretanovou pěnou a ta maximálně zvyšuje pevnost lamely. Lamely s polyuretanovou výplní lépe absorbují teplo nebo chlad. Materiály ze kterých se předokenní rolety vyrábějí jsou nenáročné na údržbu, protože se vyznačují vysokou kvalitou povrchové úpravy. Tato povrchová úprava je provedena vysoce kvalitními práškovými barvami, které jsou následně vypalovány a tím je zajištěna jejich dlouholetá barevná stálost. Nutností pro dodatečnou montáž těchto rolet je dokončená fasáda, jelikož roletový box musí být umístěn na fasádu nebo do ostění.

Zaomítací provedení

Zaomítací provedení

Schránky k omítnutí zaručí optimální tepelnou a zvukovou izolaci. Roletová schránka není po omítnutí viditelná a je ukryta pod fasádou. Vodící lišty a revizní kryt je barevně sladěn s oknem. Případné následné opravy mohou být provedeny bez obtíží, jelikož revizní a servisní otvor je umístěn vně objektu a tudíž nemůže dojít k poškození nebo zašpinění interiéru. Rolety lze velmi jednoduše ovládat, v základním provedení buď popruhovým nebo šnůrovým navijákem. Tento naviják lze na přání zákazníka schovat pod omítku. rolety lze také vybavit elektromotory SIMU, SOMFY a tím se stává obsluha rolet komfortnější a pohodlnější. Ovládání rolet se řídí přáním zákazníka. Může být jednoduché tlačítkové, ovládané dálkově nebo s použitím časového spínače či tepelné automatiky. Také může být řízeno centrálním spínačem nebo počítačem. Předokenní rolety se vyrábějí vždy podle přání zákazníka a na míru. velikost lamely může být od mimiprofilu s krycí výškou 37mm až po profil s krycí výškou 52mm. Pokud si přejete opravdu komfortní bydlení bez obtížného hmyzu, lze roletu vybavit integrovanou sítí. Z důvodu designu Vám doporučujeme rozhodnout se pro síť proti hmyzu ihned při plánování instalace rolet, vyhnete se pak dodatečné montáži, která nepůsobí profesionálně.

 

Roleta s funkčními klapkami

b_299_168_16777215_00_images_uvodni_strana_obrazky_aluzioroleta3.jpg

Pancíř rolety je složený s lamel bez perforací, mezi které je možno vložit libovolný počet funkčních klapek. Princip funkce klapek spočívá v tom, že po spuštění rolety do spodní polohy dojde tlakem k dosednutí pancíře a tím k otevření pohyblivé části klapky. V nepohyblivé části klapkové lamely jsou prostřiženy obdélná okénka, které slouží k prostupu světla do místnosti a zároveň zajišťují komfortní větrání. Profil klapky při otevření navíc chrání před nepříznivými vlivy počasí a brání přímému pohledu do prostoru za roletou. Po povytažení rolety směrem nahoru se klapky uzavřou.