Žaluzie Slavík

Veškerá stínící technika

Garážové vrata

Máte běžnou garáž, dvojgaráž nebo hledáte ideální vrata pro vjezd do hromadných garáží? Nabízíme sekční i rolovací, do rodinných domků i do průmyslových hal. Typů i možností je mnoho, vždy se snažíme najít a nabídnout Vám nejlepší možné řešení.

Garážová vrata jsou kompaktním výrobkem vhodným především do zateplených garáží. Svým konstrukčním řešením umožňují optimální využití vnitřního prostoru garáže, bez nároku na větší stavební úpravy. Vrata se vyrábějí v požadovaném rozměru a montují převážně zevnitř garáže za otvorem. Hliníkové lamely s polyuretanovou výplní se ve většině případů navíjejí do hliníkové skříně umístěné v nadpraží garáže.

 

Rolovací vrata

Rolovací garážová vrata

Rolovací garážová vrata jsou standardně vybavena elektropohonem, s možností připojení nouzového ovládání pro případ výpadku elektrického proudu. Ovládání je možné různými druhy spínačů, dálkovým vysílačem, popřípadě jejich kombinací. Jedním ovladačem je možné ovládat společně více vrat i s vjezdovou bránou. U vybraných typů je možné garáž prosvětlit osazením prosklených lamel,popřípadě doplnit větrací lamelou.

 • minimální nároky na prostor uvnitř i vně garáže
 • dobré tepelně-izolační vlastnosti a dlouhá životnost hliníkových lamel s polyuretanovou výplní
 • výběr z různých možností ovládání možnost odvětrání a prosvětlení pomocí speciálních lamel
 • minimální údržba a bezproblémový provoz

Sekční vrata

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata nebo průmyslová vrata jsou vyráběny přímo na míru, z kvalitních materiálů dovážených ze zemí EU. Vyznačují se především vysokou kvalitou, vysokou pevností a odolností, dlouhou životností a elegancí vzhledu a tepelně-izolačními vlastnostmi. Konstrukce sekčních vrat splňuje nejvyšší požadavky na co nejsnažší, nejpohodlnější a nejbezpečnější používání. Osazují se za stavební otvor z vnitřní strany do zdiva nebo nosné konstrukce pomocí vrutů, hmoždinek nebo kotev.

Sekční vrata se skládají z dvoustěnných panelů, vyrobených z žárově pozinkovaného plechu s práškovým nástřikem s výplní, kterou tvoří pěnový polyuretan (40mm). Vodící lišty a kování jsou vyrobeny z žárově pozinkovaných ocelových profilů.

Prosklení (průmyslová vrata) je provedeno z izolačního dvojskla. U obou variant lze vrata vybavit vstupními dveřmi.

 • dokonalé utěsnění otvoru
 • výborné tepelné-izolační vlastnosti
 • možnost prosvětlení vnitřního prostoru
 • možnost instalace vstupních dveří (především u průmyslové verze) 
 • více variant pojezdu vodících kolejnic 
 • bezpečnost provozu s elektropohonem ovládaným logickou řídící elektronikou

Ovládání

Ovládání je ve standardu ruční a to tahem za madlo, o zbytek se postará torzní tyč se systémem pružin. Za příplatek lze pořídit podstropní pohon s možností odblokování, v případě výpadku el. energie, a to jak z venku, tak zevnitř. U průmyslových "sekcí" lze vrata vybavit bočním el. pohonem s řetězovým nouzovým ovládáním, tzv. kočkou.

Bezpečnost: jako bezpečnostní prvky, v případě el. ovládání, doporučujeme fotobuňky nebo elektronickou kontaktní lištu. Tyto dva doplňky zajistí, že vrata nesjedou dolů, když v prostoru vrat stojí automobil a v případě elektronické kontaktní lišty se pak vrata zastaví při kontaktu s překážkou.

Stavební připravenost

 • vrchní podlahový beton
 • dokončený stavební otvor i ostění na hladkou omítku
 • přívod el. energie do místa instalace elektropohonu
 • volný strop, popř. hotová konstrukce pro kotvení pojezdových kolejnic